Kuoreveden Sähkö selvisi myrskystä yhdellä sähkökatkolla
Kuoreveden Sähkö selvisi tapaninpäivän ja Hannun päivän myrskyistä kohtuullisen hyvin. Ainoa sähkövika oli tiistaina 27. päivä Paron, Kavalan, Kaltilan, Riihossalon ja Pihlaiston alueella. Katkos kesti suurelta osin vain puoli tuntia, mutta viimeisetkin asiakkaat saivat sähkönsä takaisin reilun tunnin odottelun jälkeen.
– Vikakeskeytyksessä meillä oli noin 400 asiakasta. Kaikkiaan Kuoreveden Sähköllä on asiakkaita noin 2500, kertoo Kuoreveden Sähkön toimitusjohtaja Tero Karhumäki.
Karhumäki arvelee heidän selvinneen myrskystä pienen tuurin lisäksi ennakoinnilla. Kuoreveden Sähkö on kiinnittänyt paljon huomiota sähköverkon ylläpitoon sekä rakentamiseen. Paikallisuus on myös yksi Kuoreveden Sähkön eduista, sillä asentajat tuntevat sähköverkon alueet hyvin ja löytävät nopeasti vikapaikat.
Lue lisää Kuoreveden Sähköstä maanantain 2. tammikuuta KMV-lehdestä.



hyvästä palvelusta on ilo maksaa..
Ilmoita asiaton kommentti