Kuorevesi-seuran perinteinen ja kaikille avoin Tammikuun tapaaminen on järjestetty jo 14 kertaa. 29. tammikuuta Kuoreveden koulun Kuorevesi-salissa järjestettävän tapaamisen puhuja oli Patrian hankejohtaja Petri Hepola. Hän kertoi uuden F-35 hävittäjän valintaan johtaneista vaiheista ja valinnan merkityksestä myös Hallissa otsikolla Patrian teollinen rooli: Hornetista F-35:een.
Patrian hankejohtaja Petri Hepola kertoi uuden F-35 hävittäjän valintaan johtaneista vaiheista – katso tilaisuus tallenteelta
Kuorevesi-seuran Tammikuun tapaamisessa oli aiheena uuden hävittäjän valinta, sen vaiheet ja merkitys Hallissa. Puhujana oli Patrian hankejohtaja Petri Lepola. Myös yleisö sai tilaisuuden aikana kysyä hävittäjähankkeesta.
Patrian hankejohtaja Petri Hepola kertoi suorassa lähetyksessä uuden F-35 hävittäjän valinnan vaiheista.